Yelken Seyri ile Batarya Şarjı

Erke Marine olarak isteğimiz doğaya saygılı, sıfır emisyon yeşil enerji ile çalışan deniz araçlarının ülkemiz denizlerinde yaygınlaşmasını sağlamaktır.

Elektrikli deniz motorları da dünyada hızlı bir gelişim göstermektedir.

Bu değişimin öncüsü olan ePropulsion, elektrikli dıştan takmalı motor ile içten takma pod drive modellerinde hidrojeneratör sistemi kullanmaktadır.

 Hidrojeneratör, bir yelkenli teknedeki Elektrikli Deniz Motorunun, pervanenin ters dönmesiyle motoru bir türbine çevirmesine izin vermesi sonucunda, tekne yelken ile seyir yaparken kendi bataryasını şarj etmesidir. Bu sistemde elektrikli deniz motoru bataryaları 4 ile 10 knot arasındaki hızlarda yelken seyrinde şarj edilmektedir.

ePropulsion

ePropulsion, dünyada ilk defa 3Hp, 6Hp ve 9.9Hp gücündeki dıştan takmalı motor modellerinde hidrojeneratör sistemini kullanıcılara sunmuştur.

Tüm modelleri 48V olup, tamamında doğrudan tahrikli fırçasız motor kullanılmaktadır.

Elektrikli deniz motorları hem şehir şebekesi hem de güneş/solar panel vasıtasıyla kolaylıkla sarj edilebilmektedir.

Ayrıca ePropulsion modellerde kullanıma sunulan ‘’Yeni güvenlik bilekliği’, denize adam düştü gibi acil durumlarda motoru kapatan geleneksel kapatma anahtarı kordonundan daha rahat ve takılması daha kolay bir uygulamadır.

ePropulsion Elektrikli Dıştan Takma Motor

2021 yılı itibariyle Elektrikli Deniz Motorları kullanıcısı dünya genelinde 100 binin üzerine çıkmıştır. 2025 yılına kadar 1 milyon kullanıcı öngörülmektedir.

Erke Marine olarak bu dönüşümün öncüsü ve sektörün lideri olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir