ERKE MARINE ve WATER WORLD EL SIKIŞTI

WaterWorld Electronics’ten hibrit ve paralel itiş sistemi

WaterWorld elektrikli içten takma motor yelpazesini genişletti. Şirket, Şubat ayında bir kayış aracılığıyla şafta bağlı paralel bir hibrit itiş ünitesi ürettiğini duyurdu.

Dizelle çalıştırıldığında, kontrol mekanizması batarya çıkışını izler ve elektrikli motoru diğer motor çalışırken şarj edebilir. Bu özellik, 12 metreye (40ft.) kadar olan tekneler için 4, 7,5 ve 10 kW versiyonlarında mevcut.  . WaterWorld Electronics, fosil yakıtlı motorlara güvenilir ve sessiz bir alternatif üretmek için kendi donanım ve yazılımını geliştirmektedir.

WaterWorld Electronics ve De Stille Boot (‘The Silent Boat’) 2018 yılında, ilkinin üretim ve Ar-Ge’yi, ikincisinin ise satış ve servisi üstlendiği bir ortaklık kurdu. WaterWorld motorlarının 10 kW’a kadar tamamen elektrikli veya hibrit versiyonları bulunmaktadır.

WaterWorld Electronics, 2019’da 10 metreye (33ft.) kadar olan tekneler için sabit ve yönlendirilebilir bir yelken motoru piyasaya sürdü. WaterWorld içten itişli ve paralel hibrit motorların fiyatları 5000 ila 9000 avro arasında değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir