Kano için Vaquita Elektrikli Motor

Kano, düz tipli, tek bir pagayla yürüyen, hafif ve portatif teknedir.

Kano kelimesi Karayipliler’in dilindeki kenu kelimesinden gelmiş ve İspanyolca’ya canoa olarak geçmiştir. Türkçe’ye Fransızca’dan geçmiştir. Dünyada bulunan en eski kano M.Ö. 8.200 ile 7.600 yılları arasında yapıldığı tespit edilen ve Hollanda’da bulunup müzede sergilenen bir kanodur. Danimarka’da bulunan ağaçtan oyma kanoların M.Ö. 5.300 ile 3.950 yılları arasında yapıldığı tespit edilmiştir.

Ülkemizde de kano kullanımı artmaya başlamıştır. Genellikle de gezi, tur (konaklamalı), avlanma vb amaçlar için kullanılmaktadır. 

Son zamanlarda denizde, gölde balık tutan, kamp yapan, seyahat edenlerin tercihi de Vaquita’lı kano sahibi olmak.

Vaquita’lı kano;

Doğanın güzelliklerine daha rahat farkına varmanızda yardımcı olur,

Ani hava değişikliklerinden etkilenmeden, kürekle uzun gezme sonrası rüzgâra karşı geri dönüşlerinizi güvenle yapmanızı sağlar,

Balık avınızı kolaylaştırır ve bereketlendirir.

Vaquita’nın üzerindeki 1 HP motor (300 W) kullanıcılara 9 km/saat veya 5 knot’a kadar hız imkânı verir. Bu hızda 70 dakikalık seyir yapabilirsiniz. Bu hızın yarısında beş saatlik seyir süresine sahip olursunuz.

Vaquita’nın 8 farklı hız seviyesi, LED göstergesi ve acil durdurma fonksiyonu bulunmaktadır. Gerçek zamanlı batarya durumunu 4 farklı LED ışığıyla takip edebilirsiniz.

Kutu içeriğinden üç çeşit olmak üzere US fin, SUP fin ve Universal adaptör çıkmaktadır.

Vaquita, her türlü kanoya birkaç dakika içinde motor olarak montajını yapabilirsiniz.

Küreğinize veya bileğinize taktığınız kablosuz uzaktan kumanda ile keyifli turlarınızın kontrolünü kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Biraz daha heyecana hazırsanız, Vaquita elektrikli motoru sizin için en mükemmel seçim olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir