10 Kasım 2021 Ata’ya Saygı Dalışı

Atamızın aramızdan ayrılışının 83. Yılında Erke Marine, Hüseyindogdu_diving ve Orfoz Diving ile bir araya gelerek Ata’ya Saygı Dalışı gerçekleştirdi.

Türkiye mümessiliğini üstlendiğimiz dünyanın bir numaralı Sea Scooter’ı olan (sualtı scooteri) SuBlue ürünlerinin test edilmesi ve denenmesi amacıyla Türkiye’nin dalış merkezi Kaş’a geldik.
@Hüseyindogdu_diving ve OrfozDiving Sn. Önerisiyle Ata’mızın aramızdan ayrılışının 83. Yılında SuBlue Ürünleriyle bir Saygı dalışı planladık..

Sabahın erken saatlerinde kaş’tan ayrılarak dalış yapacağımız yere geldik ve Dalış Ekibimiz
Özgür Dara, Hüseyin Doğdu, Cahide Akın, Hüseyin Çetin, Yusuf Soral ve Yeşim Ersoy hazırlıklarını yapmaya başladı. 08:50 itibarıyla ekibimiz birer birer suya girdi ve son giren üyemiz elinde Ata’mızın resminin al bayrağın üzerinde bulunan flamasını aldı..


Ekip üyeleri SuBlue Sea Scooter modelleri MixPro, NavBow ve Tini ile beraberce hızlı bir şekilde dalışa geçtiler.
Dalış için secilen yer Kaş bölgesinin en önemli dalış merkeziydi. Tüm ekibimiz saat 09:00 da bayrağımızın açılacağı yere varmıştı..
Ekibimizden Hüseyin Doğdu bey saatine bakarak saat tam 09:05 de verdiği işaret ile atamızın resminin bulunduğu bayrağımız törenle açıldı.


Ekibimiz 1 dakikalık saygı duruşundan sonra yanlarında bulunan SuBlue seascooter ile Şanlı Bayrağımızı su altında dalgalandırarak yüzeye çıkıs işlemine başarıyla tamamlamıştır.
Bu anlamlı günde desteklerini esirgemeyen @Hüseyindogdu_diving ve Orfoz Diving dalış üyelerine çok teşekkür ediyoruz.

Bu bağlamda 83. ölüm yıldönümünde büyük kurucuyu anarken, onun en önemli iki prensibi Gerçekçilik ve Barışçılık konularını bir kez daha hatırlatmalıyız.
Bunlardan birincisi bilim rehberliğine, laikliğe ve çağdaşlık kavgasına;
ikincisi ise, gerçekte de ifadesini bulan “Yurtta sulh, cihanda sulh!” ilkesine götürüyor.

10 Kasım;
bazen bir çocuğun gözlerinde, bazen de bir annenin sesinde yankılanan,
koca bir ulusun 83 yıldır dinmeyen özleminin günüdür!
Vefatının 83. Yılında Atamızı bir kez daha Minnetle Anıyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir