ePropulsion Navy6 motorlarıyla; SolarVess katamaranlar, Eğil Gölü’nde seyre başladı

2 adet SOLARVESS seyir katamaranı Eğil Gölü’nde Suyla Buluştu.!

ErkeMarine Yeni Yılda yepyeni “güneş enerjili” tekne projesiyle başlamanın heyecanını yaşıyor!

Eşsiz güzellikteki #EğilGölü #Diyarbakır’da Türkiye için çığır açan bir projede yer almaktan gurur duyuyoruz.

ePropulsion NAVY6 motorlarımız ve E163 model lityum bataryalarımız ile çalışan şık bir tekne olan #SolarVess Seyir Katamaranı..

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu iki genç girişimcinin kurduğu #Navarc tarafından tasarımı yapılan ve üretilen SolarVess Türkiye Sularının Sessiz ve Temiz aynı zamanda da ekonomik taşımacılığında bir alternatif oluşturuyor.

SolarVess yapılan test çalışmalarında 2 adet NAVY6 model elektrikli dıştan takma motorlarıyla kolaylıkla 6 knot azami hıza ulaşıyor.

Katamaranın üzerine monte edilen 3,1kw gücündeki solar panelleriyle gündüz seyrinde istenilen 4 knot seyir hızına bataryaları kullanmadan erişme imkanı olmaktadır.

Bu girişim sadece yenilikçi bir tasarım, sürdürülebilir ulaşım ve taşıma ile ilgili değildir; Bu girişim Türkiye Sularını ve Hassas ekosistemi korumayı kendine görev olarak görenlerin Türkiye ekosistemi ve yaşamları iyileştirmeye yönelik bir taahhüdü olarak da değerlendiriyoruz.

Bu girişime öncülük ettikleri için özellikle “Navarc Mühendislik” kurucuları Sn. Kaan Gölçek, Sn Rahim Can Peker,Elektrikli Motorlarıyla destek veren “Erke Marine” kurucusu Sn Selin Kaya’ya ve Diyarbakır Valiliği’ne ayrıca bu projeyi gerçeğe dönüştüren herkese çok teşekkür ederiz!

#PruvanızÇevreciOlsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir