Epropulsion Elektrikli Dıştan takmalı motorumuzu korozyona dayanıklı hale nasıl getiriyoruz

Tuzlu suda korozyon koruması, dıştan takmalı motorunuzun kullanım ömrü için gerçekten önemlidir. Normalde, dıştan takmalı motorunuzda meydana gelebilecek iki tür korozyon vardır. Kimyasal korozyon (ıslak veya nemli ortama maruz kalan  metal malzeme) ve elektrokimyasal korozyondur (iki metal malzeme arasındaki yüzey teması). Her Spirit’i gerçekten korozyona dayanıklı hale getirmek için birden fazla tasarım ve teknik uyguladık.   Kimyasal Korozyonu Önlemek
  1. Temel malzeme
İlk adım her zaman doğru temel malzemeyi seçmekle ilgilidir. Bu nedenle, kimyasal korozyonun sıklıkla meydana geldiği alt ünite muhafazasını, kelepçeyi ve şaftı havacılık alüminyum alaşımıyla inşa ediyoruz. Alüminyum yüzeyler atmosfere maruz kaldığında, metali daha fazla oksidasyondan koruyan ince, görünmez bir oksit kabuğu hemen oluşur. Bu kendini koruma özelliği, alüminyuma yüksek korozyon direnci verir.  
  1. Koruyucu kaplama
Kaplama, temel malzemeye gövde zırhı sağlamak gibidir. Korozyona karşı daha iyi performans sağlar. Alüminyum alaşımda önce anodik oksit kaplama ve ardından toz boya kaplama kullanıyoruz. Yani iki koruyucu kaplama var. Ayrıca alt ünite muhafazası ve kelepçe üzerinde alt tabakayı temizlemek ve iki koruyucu kaplamayı daha iyi tutacak bir yüzey oluşturmak için kumlama işlemi yapılır.   ePropulsion pod sürücüleri ve Spirit 1.0 RS21 sürücüsü, daha fazla korozyon koruması gerektirir. Normal anodik oksit kaplama ve toz kaplamanın yerini alacak sert anodik oksidasyon kaplama ve Teflon kaplamaya sahibiz. Böylece tuzlu suda uzun yıllar korozyona uğramadan kalabilirler.  
  1. Metal konektör
Konektör dayanıklılığını artırmak için Spirit 1.0 Plus, güç kablosu ile pil arasında metal bir konektör içerir. Ana malzeme paslanmaz çeliktir ve konnektöre bir PVD (Fiziksel buhar biriktirme) işleme uyguluyoruz. PVD kaplama, elektrokaplama işlemi ile uygulanan kaplamalardan daha sert ve korozyona daha dayanıklıdır. Böylece yüzlerce kez bağlayıp çıkardıktan sonra, metal konektör yine de korozyona dayanıklı olabilir. Elektrokimyasal Korozyonu Önleyin Her dıştan takmalı motorda kurbanlık çinko anotlar bulunur. Bu, temel korozyon önleme yöntemidir. Spirit 1.0 Plus’ta, kelepçe ve alt ünitede 4 parça bulacaksınız. İki Önemli İpucu 1. Dıştan takmalı motorun uzun süre suda durmaması gerekir. Her kullanımdan sonra yukarı doğru eğmelisiniz. Tuzlu suda kullanırsanız, her kullanımdan sonra tatlı su ile  yıkayınız. 2. Koruma malzemesine zarar verebilecek çiziklerden kaçının. Bir çarpışmadan kaynaklanan herhangi bir çizik veya boya kaybı varsa, inceleme için satıcınızla iletişime geçin. Kötüye gitmeden önce hasar kontrolü ve onarımı yapmanız gerekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir