Dr Serdar Soytürk,Yelkenlisi Granma ile Dünya turuna başladı.

Türkiye’nin en önemli diş hekimlerinden.

Diş implantını ülkemizde  ilk tanıtan ve uygulayan hekimlerdendir. 

Diş implantları konusundaki yetkinliği, “International Congress of Oral Implantologists “ (ICOI ) örgütünce, 1991 yılında Fellow” ve 1993 yılında da “Diplomat” payesi ile belgelendirilmiştir. “European Academy of Osseintegration” aktif üyesidir.

#DrSerdarSoytürk’ün diğer önemli bir tutkusu da Yelkendir.

Yıllarca hayalini kurduğu Yelkenlisi Granma ile dünya turuna Ağustos başında Ören Marina’dan palamar çözerek resmen başlamıştır.

Yıllar süren Yelkenlisi ile dünya turu hazırlıklarının mihenk taşını dünya seyahati süresince doğaya saygılı ve çevreci hareketini destekleyici ekip ve ekipmanlar seçmesiyle başlamıştır.

“#Granma “adını  verdiği #Allures 45.9 alüminyum teknesinin imalatında bizzat bulunmuş ve teknesi tüm çevre dostu ürünler ile dizayn edilmiştir.

Güçlü solar sistemiyle teknesinin enerji ihtiyacını karşılamakta ve teknesinin güçlü yelken sistemiyle sıfır emisyon düşüncesini uygulayabilmektedir.

Dünya Seyahatı sırasınca demirleyeceği koylarda hem çevreyi keşfetmek hem ihtiyaçlarını karşılamak için servis botuna da #ErkeMarine’den Elektrikli dıştan takma motor almıştır. Böylelikle kaldığı koylarda hem gürültü kirliliğini hemde yağ,benzin ve egsoz kirliliğini engellemiştir.

Dünya denizlerinde Türk bayrağını ve Türk denizciliğini temsil edecek Dr #SerdarSoytürk kaptanımıza selametle diyoruz. Keşifleri keyifli olsun, yunuslar arkadaşı olsun, Özgürlüklerin Teknesi Granma’nın altından sular eksik olmasın.

Selametle Serdar Kaptan, denizler sizin.

Dr Serdar Soytürk’ün Dünya Turunu an be an  takip etmek isterseniz. Aşağıdaki linkleri

Takip etmenizi öneriyoruz.

Blog:
granmaglywo500.blog
İnstagram:
www.instagram.com/granmaglywo500/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir